Czym się kierować wybierając łóżko podwójne do sypialni?

Łóżko jest najważniejszym meblem w wyposażeniu sypialni. Musi gwarantować wygodę, komfort a także odpoczynek. Obecnie gwarantuje również wygodną pracę, czytanie książki czy korzystanie z komputera. Na co zwrócić uwagę wybierając łóżko podwójne do sypialni?

Jaka oferta dostępna jest w sklepach?

Zanim zdecydujemy się na zakup łóżka podwójnego warto zrobić rekonesans i zobaczyć, co oferują nam sklepy meblarskie. Oczywiście wybór jest bardzo duży i w dużej mierze uzależniony jest od naszych prywatnych preferencji. Całą ofertę łóżek podwójnych możemy jednak podzielić na:
• Łóżka kontynentalne
• Łóżka ramowe, tzw. małżeńskie
• Łóżka składane, wersalki

Różnice pomiędzy poszczególnymi rodzajami łózek podwójnych

Bardzo ważną kwestią jest przestrzeń, którą mamy do zagospodarowania. Łóżka ramowe oraz kontynentalne nie mają możliwości złożenia. W związku z tym nadają się tylko do wnętrz, w których sypialnia jest osobnym pomieszczeniem. Wersalki i sofy składane pozwalają na połączenie sypialni z salonem. Jednak należy zwrócić uwagę na fakt, iż ich wielkość jest zazwyczaj nieco mniejsza. Łóżko podwójne powinno mieć szerokość ok. 150cm, aby umożliwić swobodny odpoczynek dla dwóch osób.

Cechy idealnego łóżka

Każdy musi sam określić cechy swojego idealnego łóżka. Bardzo ważna jest jednak estetyka którą wybierzemy, ponieważ dzięki niej będziemy mogli poczuć się dobrze w danym wnętrzu. Spójność łóżka z resztą aranżacji zagwarantuje nam spokój i odpoczynek. Warto również zwrócić uwagę na funkcjonalność. Jeśli zamierzamy w sypialni czytać bądź pracować, warto wybrać łóżko podwójne z zagłówkiem, lampką lub dodatkową szafką.

About admin

2 thoughts on “Czym się kierować wybierając łóżko podwójne do sypialni?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *